Amint elkezdődött a kupasorozat, már ki is estünk.

Budapest, Pesterzsébet, 900 néző.  Vezette: Antal Péter (Garai Péter, Kiss Balázs)
ESMTK (NB III) - Fehérvár (NB I) 1-0

gólszerző: (Lucz 75.)

ESMTK: Jeszenszky – Molnár R., Molnár T., Tagai, Márton – Slezák, Kovács B. – Molnár J., Soós B. (Helmich, 68.), Wirth (Rédei, 91.) – Lucz

Fehérvár FC: Tóth B. – Bese (Fiola, 81.), Csongvai, Spandler, Gergényi – Christiansen (Flores, 69.), Bambock (Kalmár Zs., a szünetben) – Lirim M. Kastrati (Katona M., 69.), Schön – Karamoko, Szabó Levente (Kodro, a szünetben)

1. félidő
A mérkőzés első része javarészt mezőnyjátékkal telt, először a hazai kapusnak, Jeszenyszky Ádámnak kellett védenie Csongvai szabadrúgásánál a 24. percben Ezt követően azért jobban felpörögtek az események, Soós 18 méteres lövésénél kapusunk, Tóth Balázs védett nagyot, a 36. percben Jeszenyszky hárította Schön pontos, de nem túl erős tekerését, majd Lucz hagyott ki három perccel később nagy helyzetet 5 méterről. A félidő végén Jeszenszky védett két nagyot is, először Bese közeli lövésénél, majd Szabó Levente ziccerénél volt a helyén az erzsébeti hálóőr.

2. félidő
A szünetben Szabó Leventét Kenan Kodro, Franck Bambockot Kalmár Zsolt váltotta. Jól érezhetően nagyobb lendülettel jöttünk ki a folytatásra, sikerült rövid időn belül is több nagy lehetőséget is kialakítanunk. Tíz percen belül ötször is megpróbáltunk betalálni: először Bese beadása után Karamoko lőtt estében, Jeszenszky védett, majd Kodro lövése tartott a hálóba, azonban az egyik hazai hátvédről szögletre pattant a labda. Ezt követően Kalmár remek lövését védte szép mozdulattal Jeszenszky, aki Kodro 17 és 10 méteres kísérleténél is a helyén volt. A sok helyzet után egy csendesebb időszak következett, amelyet Lucz lövése tört meg a 64. percben, azonban Tóthnak ekkora nem kellett védenie. Három perccel később Molnár János lövése pattant szögletre Spandler hátáról, a 69. percben pedig Flores és Katona érkezett Christensen és Kastrati helyére. A 76. percben Lucz a leshatárról kilépve egyedül vitte a labdát Tóthra, és kegyetlenül bevágta a labdát a jobb felsőbe (1-0). A hajrában sajnos csak egy Tóth Balázs bravúrt és egy Schön oldalhálót írhattunk fel, továbbjutott az ESMTK.

Turi Zoltán: „Tipikus kupamérkőzés volt a mai, számítottunk rá, hogy sokan kijönnek majd és sokakat érdekel ez a meccs. A fő célunk az volt, hogy éljék meg a játékosok a mérkőzést, és azt gondolom, hogy tíz percnyi játékot leszámítva megérdemelten jutottunk tovább. Úgy gondolom, szervezettebbek voltunk az ellenfélnél és jobban akartuk a győzelmet, mint ők, ezekben kerekedtünk felül rajtuk.”

Bartosz Grzelak: „Apróságokon dől el egy mérkőzés, voltak helyzeteink, amiket értékesítenünk kellett volna, de nem sikerült. Az első félidőben, főleg az első 15 percben többségében nem mi jöttünk ki győztesen a párharcokból, és ha az ellenfél éhes és megnyeri az első, a második, a harmadik párharcot, az nagy nehézségeket okoz egy alacsonyabb osztályú csapat ellen. Szégyellnünk kell magunkat a mai teljesítményünk után, ez nem volt elég. Mostantól előre kell néznünk és a következő meccsre kell koncentrálnunk.”

Forrás: (fehervarfc.hu)

Utózönge:
A FEB az ESMTK–Fehérvár mérkőzéssel kapcsolatban a Fehérvárt a rend megzavarásával kapcsolatos szurkolói cselekményeiért (asszisztens sörrel történt lelocsolása, tárgy játéktérre történt bedobása, műanyag székek összetörése, rendezők munkájának akadályozása) pénzbüntetés megfizetésére kötelezi.

2023.09.16. 19:00