32. forduló Debrecen - Videoton 1-0
 Egy góllal nyert a Loki Debrecenben

Az utolsó fordulóra marad a döntés a dobogós helyek sorsáról.

A DVSC a montenegrói Dreskovic kései kapásgóljával nyerte meg a Fehérvár FC elleni presztízscsatát vasárnap, ezzel pedig a Vidivel a dobogós helyekért csatázó Paks és a Puskás Akadémia is jól járt.

OTP Bank Liga, 32. forduló:
DEBRECENI VSC – FEHÉRVÁR FC  1–0 (0–0)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 5347 néző v.: Bognár

Gólszerző: Dreskovic (79.)
Sárga: Lagator (24.), Ferenczi (34.), Vajda (54.), Sigér (65.), Baranyai (73.), Bódi (93.), Szécsi (94.), Loncar (97.)

DVSC: Megyeri – Baranyai, Dreskovic, Lagator, Ferenczi – Ojediran, Szuhodovszki (Loncar, 68.) – Vajda (Kocsis D., 81.), Dzsudzsák (Romanchuk, 85.) , Domingues (Bódi, 81.) – Bárány (Szécsi, 68.). Vezetőedző: Szrdjan Blagojevics
Vidi: Tóth B. – Serafimov, Spandler, Gergényi – Bese, Csongvai, Sigér, (Gradisar, 78.), Schön – Christensen, Karamoko (Pető, 84.), Katona M. (Stefanelli, 68.). Vezetőedző: Bartosz Grzelak.

I. félidő:
Bár a DVSC már lemondhatott a dobogós helyekről és a nemzetközi kupaindulásról is, a presztízs miatt így is volt tét a Loki számára a második helyre hajtó Fehérvár ellen.

Több mint 5000 szurkoló előtt a Vidi kezdett veszélyesebben, és a 7. percben egy nagy helyzetet is kialakított, Karamoko azonban 13 méterről Megyerit találta el a kapu helyett. Néhány perccel később Katona is közel járt a vendéggólhoz, ám csúsztatása a lécen csattant.

A 18. percben Katona már lőtt, 17-ről, de Megyeri kitütte a kísérletét. A félidő közepén pedig újra Karamoko került helyzetbe, de 14 méteres lövésénél megint a helyén volt a Loki kapusa.

A 25. perc hozta az első komolyabb hazai lehetőséget, Tóthnak kellett bravúrral, lábbal hárítania Vajda ügyes és éles szögből leadott próbálkozásánál. Négy perccel később Karamoko a harmadik ziccerét is elpuskázta, ezúttal 10 méterről, szemben a kapuval lőhetett, de a léc fölé durrantott.

A több fehérvári helyzetet hozó játékrészben végül nem született gól.

II. félidő:
A Vidi francia támadója a szünet is után is próbálkozott, ezúttal 17 méterről lőtt a bal kapufa mellé. Innentől kezdve azonban a labdát addig is többet birtokló Loki került fölénybe. Igyekeztek a hazaiak (sokáig komolyabb helyzet nélkül), a 79. percben aztán megtört a jég: egy kisszöglet és egy röviden kifejelt labda után Dreskovic 13 méterről, kapásból zúdította a labdát a jobb alsóba (1-0).

A hajrára fordulva a csereként beállt Szécsi remek szóló végén járt közel a második Loki-gólhoz, de Tóth nagyot védett.

A végül több mint nyolcperces ráadásban - amelyben Bognár játékvezető két debreceni sárgát is kiosztott időhúzás miatt - próbált nyomni a Vidi, de erőfeszítéseit nem kísérte eredmény, így maradt az 1-0, a DVSC legyőzte a Fehérvárt, amely így még nem lehet biztos a dobogós helyezésében, és maradt a harmadik helyen a Paks mögött. A Loki pedig az 5. helyen zárja az idényt.

Srdjan Blagojevic (DVSC): - Nem volt egyszerű mérkőzés és már több hasonló meccsünk is volt a szezonban. Főleg mentálisan volt nehéz azok után, hogy öt gólt kaptunk az FTC-től és elveszítettük a lehetőségét annak, hogy a nemzetközi kupában induljunk. Nem volt könnyű az intenzitást megtartani, amire szükség volt a ma esti találkozón, de örülök, hogy végül sikerült. Nem volt könnyű a Vidi elleni meccs amiatt sem, amilyen helyzetben voltunk és hozzá kell tennem azt is, hogy a Fehérvár nagyon jó csapat. Fizikailag nagyon erősek és magabiztosan is futballoznak, megvannak az ambícióik, mivel a második helyért harcolnak.

Leegyszerűsítve azt mondhatom, hogy a mai mérkőzést Megyeri Balázs védéseinek köszönhetően nyertük meg, három helyzetben is nagyot mentett. A másik dolog pedig a türelem, ami főleg a második félidőben volt jellemző ránk. Szerintem fejlődtünk abban, ahogy a kontratámadásokat tudtuk kontrollálni és megmutattuk azt, hogy türelmesek tudunk lenni, amikor a támadásainkat építjük fel. Nem a mai volt a legjobb teljesítményünk, de végül sikerült 1-0-ra nyernünk és úgy gondolom, ez a győzelem itt az utolsó hazai meccsünkön a legjobb érzés és ez egy ajándék is a szurkolóinknak.
(fehervarfc.hu)

Bartosz Grzelak (Fehérvár): - Először is gratulálok az ellenfelünknek a győzelemhez.

Csalódott vagyok, hogy nem tudtunk ma nyerni, de úgy gondolom, nagyon jó teljesítményt nyújtottunk - amióta a Fehérvár edzője vagyok, itt, Debrecenben a legjobbat. De ilyen a labdarúgás, ha nem vagy elég szerencsés a helyzeteknél és a mérkőzés állása 0-0, akkor bármi megtörténhet.

Természetesen csalódás számunkra, hogy gólt kaptunk szögletből, majd az utolsó tíz percben már nem volt elég energiánk, hogy kiharcoljuk a döntetlent, de büszke vagyok a játékosaimra. Tovább kell lépnünk és a következő mérkőzésre koncentrálnunk. (fehervarfc.hu)

2024.05.12. 22:04