7. forduló Videoton - ZTE 3-3
 6 gól, kiállítás és egy újrarúgatott büntető

Fordulatos meccsen, nagyot küzdve, a 99. percben egalizálva tartotta itthon az egyik pontot tíz emberrel a Vidi.

OTP Bank Liga, 7. forduló:

Fehérvár FC – Zalaegerszegi TE 3-3 (1-0)

Sóstói Stadion, 2656 néző, v.: Vad II.

gólszerzők: Karamoko (33.), Kalmár (64.), Szabó (99.) ill Croizet (46.), Evangelou (72.), Spoljarics (81.)

sárga lap: Csongvai (60.), Szabó (98.) ill Medgyes (19.), Todoroszki (90.)

piros lap: Fiola (61.)

Fehérvár: Tóth – Bese (Kastrati, 84.), Fiola, Csongvai (Szabó), Serafimov, Gergényi – Flores (Schön, 84.), Kalmár, Katona (Christensen, 77.), Karamoko (Spandler, 66.), Kodro

Zalaegerszeg: Senkó – Várkonyi (Todoroszki, 68.), Csóka, Evangelou, Medgyes – Bedi (Meshack, 68.), Szankovics, Szendrei, Mim (Spoljarics, 80.) – Croizet (Kovács B, 85.), Mance

Némileg váratlan felállásban kezdett a házigazda. Három belső védő került a kezdőcsapatba (de a nyáron szerződtetett Spandler Csaba, vagy a légiós Kasper Larsen nem volt közöttük) az egyik szélen Bese Barnabás, a másikon a korábbi egerszegi Gergényi Bence feladata volt bejátszani az oldalvonalak melletti területet.
A játékot persze Kalmár Zsoltnak kellett szerveznie, aki a védők előtt helyezkedve kérte a labdát, elől pedig két csatár szerepelt. A vendégeknél Boér Gábor vezetőedző nem akarta magára hagyni a középcsatár Antonio Mancét, a támadót jobbról Yohan Croizet, balról Mim Gergely támogatta.

1. félidő
Az 5. percben Mim beadása után Mance lövését védte Tóth, majd Croizet bombázta kapu fölé a kipattanót 18-ról. Néhány perccel később Mance 14-ről, éles szögből lőtt, de a Vidi kapusa, Tóth Balázs ki tudta ütni a labdát. A 23. percben a fehérváriak is helyzettel jelentkeztek, Kalmár szöglete után Serafimov fejelt a kapu fölé. Küzdelem volt az első fél órában, játék sokkal kevesebb, majd egy meghökkenő jelenet hozott fordulatot. Egy védőről az alapvonal felé pörögve pattanó labda elől Senkó Zsombor, a zalaegerszegiek kapusa az utolsó pillanatban szinte elugrott, így szögletet rúghatott a Vidi, Kalmár szögletére Karamoko érkezett a hosszún, és néhány centiről a kapuba sodorta a labdát. (1-0)
Nikola Szerafimov ijesztette meg saját szurkolóit, amikor úgy adott haza, hogy nem nézte meg, Tóth Balázs hol helyezkedik pontosan, de ezt megúszta a piros-kék együttes. Az első félidő hajrájában még Croizet készített le egy szabadrúgást Szendreinek, aki laposan lőtt, ám Tóth lábbal tudott hárítani, így 45 perc után a piros-kékek vezettek.

2. félidő

A fordulást követően mintegy 50 másodperc után egyenlíteni tudott a Zalaegerszeg. Egy remek támadás végén Bedi tálalt vissza Croizet elé, aki a 16-oson belülről a kapuba talált. (1-1)
Nem sokkal később Mance lőtt kapu mellé 16 méterről, a vendégcsapat sokkal jobban kezdte ezt a játékrészt, végig az egerszegieknél volt a labda, saját térfelére szorult a házigazda, majd egy furcsa jelenet borzolta a kedélyeket. Az 59. percben emberhátrányba került a Vidi: Fiola kapott piros lapot a gólhelyzetben lévő Szendrei buktatásáért, és a VAR-vizsgálat után sem változtatta meg ítéletét a játékvezető. Holott a TV-s felvételek egyáltalán nem igazolták a döntés helyességét. A zalai játékos a képek alapján a földbe és Fiolába rúgott az esése előtt. Croizet szabadrúgása a felső lécről fölé pattant.
A kiállítás nem zavarta össze a hazaiakat, sőt szinte jót tett a hazai csapatnak a játék képe alapján! Majd meglepetésre, az emberhátrányba kerül Vidi jutott pontrúgáshoz és Kalmár távoli szabadrúgása lepattant a 16-oson belül, majd kikötött a bal sarokban. (2-1)
A 72. percben ismét egalizáltak a zalaiak, egy sarokrúgás után Evangelou fejelt a hálóba. A VAR néhány percig vizsgálta az esetet, ugyanis a gólszerző a fejese előtt két kézzel támaszkodott és felöklelte a tisztázni készülő Csongvait, végül azonban mindenki meglepetésére megadták a gólt. (2-2)
Néhány perccel később újabb videózás következett, aminek végén ismét a hazaiak ellen született itélet - egy véleményes kezezés miatt - 11-est kapott a Zete. A büntetőt Mance pocsékul végezte el, gyenge lövését Tóth szedte ki a bal sarokból, azonban a Vidi hálóőre elmozdult az alapvonalról, így újrarúgatták a büntetőt. A kihagyott tizenegyest követően frissen pályára lépett Spoljaric állt a labda mögé, és ő már nem hibázott, a kapu közepébe passzolt, igaz, Tóth ehhez is hozzáért. (2-3)
A sok szünet miatt a 90. perc után a játékvezető 11 perc hosszabbítást jelzett.
A 93. percben Spoljarics kiugratása után Meshack gólját les miatt érvénytelenítették.
A 99. percben Senkó kétszer is rossz helyre ütötte ki a labdát, majd Spandler előbb még a kapufára fejelt, azonban Szabó Levente érkezett a lepattanóra, és közelről a hálóba bólintott! (3-3)

Nagyot küzdött emberhátrányban a csapat és az, hogy sikerült a pontszerzés a sok - a csapatot hátrányosan érintő - VAR ítélet ellenére, igazi összekovácsoló erőt jelenthet a következő fordulókra!

Bartosz Grzelak:
“Az első félidőben jól játszottunk, domináltuk a meccset. Persze volt helyzetük nekik is, főleg a bal oldalukon voltak veszélyesek. Utána kicsit belekényelmesedtünk a meccsbe, a szünet után pedig rögtön gólt kaptunk, ezzel nyilván nem lehetek elégedett. A második félidő a legkaotikusabb játékrész volt edzői pályafutásom során. Nagyon büszke vagyok a csapatra, ahogy emberhátrányban küzdöttek, harcoltak, mintha az egész világ ellen játszottunk volna. Ez a helyzet most. Próbáljuk azt a mentalitást meghonosítani, hogy minden labda számít. Hogy mindig nyerni kell. A játékosok 3-3 után megkérdezték, hogy menjünk-e előre a negyedik gólért. Mondtam, hogy természetesen igen, hiszen a fehérvári szurkolók megérdemlik, hogy egy győztes csapatot lássanak. Ilyen elvek mentén igyekszünk dolgozni a mindennapokban.”
Vezetőedzőnket Fiola Attila kiállításáról és Juhász Roland távozásáról is kérdezték:
“Élőben is az volt a érzésem, hogy nem ért hozzá az ellenfélhez Fiola Attila és a felvételek után sem változott a véleményem erről. Juhász Rolanddal emberileg és szakmailag remek kapcsolatom volt. Nagyon sajnáltam a távozását és azt, hogy nem tudjuk folytatni a közös munkát.”

Boér Gábor:
“Nehéz higgadtan értékelni így hirtelen a lefújás után, mert egy nagyon fordulatos mérkőzés volt. Kétszer is felálltunk vesztett állásból, megszereztük a vezetést, de meg kell tanulnunk lezárni az ilyen mérkőzéseket. Az egyéni hiba része a futballnak, de a mi csapatunk most ezeket nem bírta el. A csapat jórésze megmutatta a karakterét, ilyekor nem lehet ilyen dolgokat csinálni. Nem szeretnék most ennél mélyebb elemzésbe belemenni, nem is látunk mindent rendesen a padról, az elemzés után majd az öltözőben megbeszéljük, de történtek ma furcsa dolgok. A Vidi játékrendszert, felállási formát váltott és három védővel kezdtek, ezt szerintem jól lereagáltuk. Komoly minőségi játékosok alkotják a keretüket, a védelemüből mindenki volt már válogatott, vagy legalább kerettag. Az elején még támadásban nem voltunk elég bátrak, nem tudtunk nagy veszélyt jelenteni, de a szünet után Yohan Croizet behúzodott 10-es posztra, ez pozitív változást hozott. Szeretném a mai meccsből a jó dolgokat bevinni az öltözőbe, nem szabad, hogy lógjanak a fejek, meg kell becsülnünk ezt az egy pontot is.”

Kalmár Zsolt is értékelte a történteket:
Volt minden ezen a mérkőzésen, de többször is vissza tudtunk jönni a meccsbe, a piros lap után is, 2-3 után is, ami a csapat erejét mutatja. Ezen az úton kell továbbmenni, ilyen mentális erő kell a csapatban, és nem szabad feladnunk. A végén, amikor felvállaltuk az az egy elleni játékot, akkor voltak a lehetőségek. Úgyhogy ebben kell egy kicsit fejlődnünk, bátran, emberhátrányban is felvállalni a játékot. De nehéz mit mondani, hiszen azért voltak érdekes szituációk... A 11-es utáni helyzet is, de a foci az ilyen, a következő mérkőzésen pedig már 3 pontot kell szereznünk.
Úgy gondolom, az első félidőben nagyon jól játszottunk, felépített támadásaink voltak, ott voltak a lehetőségek, és ezeknél jobban kell koncentrálnunk, nagyobb kvalitit kell belevinni a befejezésekbe, hiszen ott volt négy olyan lehetőség, hogy ha azokat jobban lejátsszuk, vagy jobb döntést hozunk, akkor több gólt is szerezhettünk volna. A második félidő elején bealudtunk, jött a gól, a piros lap, de ott is nagy erő volt a csapatban, hogy vissza tudtunk jönni a találkozóba. Úgyhogy reméljük, ez az erő megmarad a következő mérkőzésre, a legfontosabb az, hogy a csapatösszhang meglegyen bent az öltözőben, és ez a döntetlen, amely a játék képe alapján egy nagy erőt kell, hogy adjon nekünk. Kisvárdán is nagyon fontos mérkőzést játszunk, tudjuk, hogy élet-halál harc lesz, de már csak a három pont az elfogadható. Úgy is fogunk felmenni a pályára, és úgy gondolom, ha olyan játékot fogunk nyújtani, mint most az első félidőben, és az utolsó tizenöt-húsz percben, akkor győzelemmel fogjuk elhagyni a pályát - nyilatkozta a fehervarfc.hu videó-interjújában.

Forrás: fehérvárfc.hu, csakfoci.hu, nso.hu, nb1.hu

2023.09.24. 19:36